Sport 15 Iunie 2016 10:15
Ungaria a invins Austria, scor 2-0, la Bordeaux, in debutul Grupei F a Campionatului European din Franta.

Dupa un inceput mai bun al Austriei, cu o bara a lui Alaba in minutul 1, ungurii au ripostat pe finalul primei parti cand Dzsudzsak a trimis putin pe langa bara austriecilor.

Primul gol al partidei a fost marcat in minutul 63 de Szalai, care a primit o pasa in adancime de la Kleingheiler.

Patru minute mai tarziu, austriecii au ramas in 10 dupa ce Dragovici a vazut al doilea caratonas galben pentru un fault.

Scorul final a fost stabilit de Stieber, in minutul 87, care a fost gasit cu o pasa superba pe langa fundasii adversi si si-a incheiat cursa cu un gol peste portar, potrivit GSP.

AUSTRIA - UNGARIA 0-2

Au marcat: Szalai (62), Stieber (87)

Echipe:

AUSTRIA: Almer - Klein, Dragovici, Hinteregger, Fuchs - Alaba, Baumgartlinger - Harnik (Schopf 76), Junuzovici (Sabitzer 59), Arnautovici - Janko (Okotie 65)

UNGARIA: Kiraly - Fiola, Lang, Guzmics, Kadar - Gera, Nagy - Dzsudzsak, Kleinheisler (Stieber 80) , Nemeth (Pinter 89) - Szalai (Priskin 69)

• Eliminat: Dragovici (66)