Sport 7 August 2008 00:13
Glasgow Rangers, a pierdut in deplasare, in fata campioanei Lituaniei, FBK Kaunas, scor 1-2, si a fost eliminata inca din turul 2 preliminar al Ligii Campioanilor, dupa ce in tur meciul s-a terminat cu scorul de 0-0, informeaza BBC
Gruparea britanica, finalista a Cupei UEFA in sezonul trecut, a deschis scorul in minutul 33, in urma reusitei lui Thompson, insa lituanienii au egalat inainte de pauza prin Radzius (42) si au marcat golul victoriei cu trei minute inainte de finalul intalnirii, prin Pilibaitis.
Intr-o alta partida disputata in tutul 2 preliminar al Ligii Campionilor, Brann Bergen a pierdut in fata formatiei letone, Ventspils, scor 1-2, insa s-a calificat mai departe gratie golului marcat in deplasare.