Daniel Niculae a marcat un gol in partida castigata, sambata, de Auxerre, scor 2-1, in deplasare cu Nice. Tamas a fost si el titular pentru alb-albastri insa a fost eliminat in minutul 85.
Niculae a primit cea mai mare nota a echipei din partea cotidianului L”Equipe. Fostul rapidist a fost inlocuit in minutul 88. Vlad Munteanu a fost introdus si el in ultimul minut al prelungirilor. In Germania, Claudiu Niculescu nu a mai marcat pentru Duisburg ca in precedentele partide.

Totusi, formatia pentru care mai evolueaza si Mihai Tararache a invins pe Arminia Bielefeld, scor 2-0, si a parasit ultimul loc al Bundesligii.

Sursa: Click.ro