Intr-un meci macinat de ploaie si de lipsa mizei, ucrainienii s-au impus cu 4-2
Echipele care au intrat pe teren au fost departe de cele standard pe care cei doi Mircea le pot alinia in mod obisnuit. Ocazii au fost inca din start, jucatorii preferind sa lase tactica la o parte si incercind sa faca spectacol.

Agahowa a deschis scorul in minutul 31, consfintind astfel si scorul la pauza. Nigerianul realizeaza dubla in minutul 55. Dinamo se tresezeste, C. Munteanu transforma un penalty, iar Ganea rateaaza o ocazie imensa. Agahowa razbuna ratarile romanilor si duce scorul la 3-1, Brandao imitindu-l imediat. Pe final, Codreanu o alta mare speranta a "ciinilor" stabileste rezultatul final, 4-2 pentru ucrainienii lui Mircea Lucescu.

Sursa: Cotidianul.ro