"Cainii rosii" au debutat miercuri, cu Esteban Vigo pe banca, in cadrul patrulaterului din Cipru, in doua partide a cate 30 de minute, incheiate cu o infrangere si o victorie. In primul meci, Dinamo a pierdut in fata celor de la Apollon Limassol, la loviturile de departajare, dupa ce, in timpul regulamentar de joc, scorul a fost 0-0.

La penalty-uri, cipriotii s-au impus cu 5-4, pentru dianamovisti ratand Zicu si Moti. In finala mica, Dinamo a intalnit o selectionata a fotbalistilor maghiari. Dupa 30 de minute, scorul a fost identic cu cel din primul meci, 0-0, "cainii" reusind sa invinga la penalty-uri cu 4-1 si sa ocupe la final locul 3. Esteban Vigo a folosit in ambele meciuri sistemul 4-4-2. Urmatorul amical va avea loc maine, de la ora 16.30, adversarul numindu-se Neuchatel Xamax.