Costel Pantilimon a intrat cu noroc in poarta campioanei Manchester City care a cucerit prima Supercupa a Angliei dupa patru decenii.

City s-a impus cu 3-2 in fata londonezilor de la Chelsea intr-o partida disputata pe Villa Park din Birmingham, scrie OnlineSport.ro.

Chelsea a deschis scorul prin spaniolul Fernando Torres in minutul 40, dar pana la pauza au ramas in inferioritate numerica dupa ce Ivanovic a primit cartonasul rosu pentru un fault cu talpa inainte la Kolarov.

Superioritatea numerica s-a resimtit in debutul partii secunde cand echipa lui Roberto Mancini a marcat de trei ori in 12 minute.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.