Vedeta nationalei de fotbal a Romaniei, Adrian Mutu, a inceput sa vorbeasca tot mai des si in vestiarul de la Juventus. Folosit titular de Fabio Capello in meciul cu Messina, internationalul roman a avut o evolutie laudata, desi formatia din Torino nu a reusit decit o victorie la limita, 1-0.

"Este obositor sa joci atitea meciuri"

"Sint multumit de prestatia mea, deoarece cred ca am facut un meci bun. Sintem multi in lot, iar atunci cind nu evoluez trebuie sa accept alegerea antrenorului. Incerc mereu sa fiu pregatit pentru a juca. Este obositor sa joci atitea meciuri, dar, dintr-un anumit punct de vedere, este placut, mai ales atunci cind sint partide importante. Acum speram sa cistigam la München, pentru a ne garanta calificarea in faza urmatoare a Ligii Campionilor", a declarat Mutu. Si tehnicianul Capello s-a declarat multumit de Mutu, despre care a spus ca a facut "un joc foarte bun". In Franta, Ladislau Bölöni a mai recuperat din terenul pierdut, urcind pe ghinionistul loc 13 dupa victoria obtinuta in deplasarea de la Strasbourg.

Keseru a spart plasa

O evolutie buna a reusit si Claudiu Keseru, care, la primul sau meci ca titular la Nantes, a reusit sa marcheze un gol care a adaugat inca un punct in zestrea "canarilor". Echipa lui Marius Mitu, Anderlecht Bruxelles, a invins cu 1-0 in deplasarea de la Beveren. In Turcia, Besiktas, clubul la care este legitimat Daniel Pancu, a anuntat ca va dona veniturile obtinute in urma meciului disputat aseara cu Kayserispor.

Mutica si autogolurile

In Ungaria, Dorel Mutica a inscris un nou autogol, al doilea din acest sezon, in meciul pe care Lombard Papa l-a pierdut, in deplasare, cu scorul de 0-7, in fata echipei MTK Budapesta. Mutica a marcat in propria poarta pentru 2-0, in minutul 17, si a fost inlocuit in minutul 38. In sfirsit, Stelea si Marinescu au ratat intilnirea cu Sinmartean, in meciul pierdut de Akratitos in fata celor de la Panathinaikos.