Adversara Stelei din grupele Ligii Campionilor, Fiorentina, fara Adrian Mutu pe teren, a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata miercuri, pe teren propriu, in fata lui Inter Milano, intr-un meci din etapa a 9-a din Serie A, informeaza NewsIn

Fiorentina a jucat in urmatoarea formula: Frey - Comotto, Kroldrup, Gamberini, Pasqual (Zauri 87) - Kuzmanovic (Almiron 70), Felipe Melo, Montolivo - Santana, Pazzini, Osvaldo (Jovetic 74).

Atacantul roman Adrian Mutu nu a fost inclus in lotul Fiorentinei pentru ca a simtit dureri la genunchiul la care a fost accidentat, in timp de Cristian Chivu a fost integralist la Internazionale Milano si a evoluat pe postul de fundas central.

Celelalte rezultate inregistrate miercuri in etapa 9:

AC Milan-Siena 2-1 (Inzaghi 31, Kaka 65 / Vergassola 54). Paul Codrea a fost integralist la oaspeti, in timp ce Cosmin Moti a fost rezerva.
Bologna-Juventus 1-2 (Mudingayi 63 / Nedved 12, 56)
Catania-Udinese 0-2 (Sanchez 13, Quagliarella 83). Nicolae Dica nu a fost in lotul Cataniei.
Chievo-Lazio 1-2 (Pellisier 11 / Pandev 14, Mantovani 82). Stefan Radu a fost integralist la Lazio si a primit un cartonas galben in minutul 85. Patrascu a fost integralist la Chievo si a primit un cartonas galben in minutul 47.
Genoa-Cagliari 2-1 (Papastathopoulos 25, Motta 55 / Bianco 66)
Lecce-Palermo 1-1 (Cacia 22 / Cavani 88)
Napoli-Reggina 3-0 (Denis 7, 16, 63)
Torino-Atalanta 2-1 (Amoruso 62, Stellone 64 / Floccari 64)
Meciul AS Roma-Sampdoria a fost suspendat din cauza terenului impracticabil.

Clasament: 1. Udinese 20p, 2. Napoli 20p, 3. AC Milan 19p, 4. Inter Milano 18p, 5. Fiorentina 17p.