Giulestenii au cistigat detasat intilnirea cu Gloria, dar nu au avut cu cine sa sarbatoreasca victoria, stadionul raminind fara spectatori dupa incidentele de la meciul Dinamo - Rapid.

Rapidul incepe tare si in minutul 15 obtine un penalty dupa faultul lui Sepsi asupra lui Buga, bistriteanul priminind cartonasul rosu. Lovitura de pedeapsa a fost transformata de Badoi. Ramasi in 10, oaspetii forteaza, dar Negrean sau Zaharia nu nimeresc poarta lui Coman.

In minutul 37, V. Moldovan majoreaza diferenta pe tabela de marcaj, dupa o faza frumoasa creata de gazde. Virful giulestean reuseste dubla in minutul 58, iar Mugurel Buga, sparge gheata in acest sezon, si stabileste scorul final, 4-0.

Rapid: Coman - I. Rada, Maftei, Sapunaru - Badoi, C. Lazar, Maldarasanu, Karamian - Zicu, Buga - V. Moldovan
Gloria: Albut - Sepsi, Muresan, Abrudan, Matei - S. Costea, Radu Marginean, Nalati, Paduretu - Negrean, Zaharia

Sursa: Cotidianul.ro