Formatia Dinamo Bucuresti a fost invinsa, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), de echipa FC Vaslui, intr-un meci contand pentru etapa a VIII-a a Ligii I.

Gazdele au marcat prin Ganea '12, iar oaspetii au punctat prin Bordeanu '33 (autogol) si Wesley '39, scrie MEDIAFAX.

Scorul a fost deschis in minutul 12: Bordeanu a centrat de pe partea stanga, iar Ganea a inscris cu capul de la 12 metri.

FC Vaslui a egalat prin Bordeanu, care a impins mingea in propria poarta la o centrare a lui Wesley, de pe partea stanga, unde ramasese liber dupa ce Moti l-a scos din ofsaid.

In minutul 39, la capatul unui contraatac al oaspetilor, Lucian Sanmartean a centrat de pe partea stanga si Wesley a marcat cu capul de la 11 metri, dintre doi adversari.

Gazdele au ratat, in minutul 90, un penalti prin N'Doye, dupa ce Kuciak l-a busculat pe coechipierul sau Milanov si acesta l-a daramat in careu pe Ganea.

Dinamo Bucuresti
: 1. Curca - 3. Rubio (9. Niculae '71), 30. Garat, 4. Moti, 16. Bordeanu - 22. Torje, 26. Margaritescu (5. D. Kone '46), 29. N'Doye, 20. Ad. Cristea (7. C. Munteanu '71) - 15. Danciulescu, 19. L. Ganea. Antrenor: Ioan Andone.

FC Vaslui:
1. Kuciak - 20. Milanov, 3. Papp, 26. Farkas, 27. Hugo Luz - 2. Campano, 4. Genchev, 80. Wesley, 18. L. Sanmartean (30. R. Costin '81) - 14. Adailton (11. Milisavljevic '67), 9. Pouga (25. Bello '89). Antrenor: Juan Ramon Lopez Caro.

Cartonase galben
e: Moti '47, Garat '51 / Papp '25, Farkas '77, Kuciak '90.

Arbitri: Augustus Constantin (central) - Aurel Onita, Zoltan Szekely (asistenti) - Lucian Rusandu (rezerva).

Observatori
: Alexandru Popescu, Gheorghe Moise.

Supervizor: Dumitru Dragomir.

La meci au asistat circa 4.000 de spectatori, printre care aproximativ 20 de suporteri ai formatiei oaspete.