AS Monaco nu si-a revenit dupa esecul din prima etapa si a pierdut si al doilea meci in Ligue 1, 1-2, acasa, in fata lui Saint-Etienne. Formatia din Principat ocupa acum ultimul loc in clasament. Desi au evoluat pe teren propriu, baietii lui Lad

AS Monaco nu si-a revenit dupa esecul din prima etapa si a pierdut si al doilea meci in Ligue 1, 1-2, acasa, in fata lui
Saint-Etienne. Formatia din Principat ocupa acum ultimul loc in clasament.

Desi au evoluat pe teren propriu, baietii lui Ladislau Bölöni au fost condusi cu 2-0 pana in minutul 87, cand Gerard a redus diferenta transformand un penalty. Monegascii au jucat o repriza in inferioritate numerica dupa ce Kallon a fost eliminat in minutul 45. Bölöni s-a aratat ingrijorat: ""Trebuie sa gustam infernul pentru a iesi la suprafata. Situatia este ingrijoratoare, dar nu sunt suparat pe jucatori. Problema, la Monaco, este ca se asteapta o solutie din afara. Pentru a capata stabilitate, trebuie insa sa construim din interior"", a explicat tehnicianul roman. Intr-o alta partida din Ligue 1, Auxerre, cu Daniel Niculae pe teren din minutul 68, a terminat la egalitate, 1-1, pe terenul lui Sochaux. Tot o remiza a inregistrat si echipa lui Florin Bratu, Valenciennes, 0-0, acasa cu PSG. Romanul a intrat pe teren in minutul 72.