Invingatoarea din euroderby-ul Steaua - Rapid va juca in semifinalele Cupei UEFA probabil impotriva lui FC Basel. Elvetienii au castigat cu 2-0 in fata lui Middlesbrough si au sanse mari sa mearga mai departe. In partida de joi seara totul a fo

Invingatoarea din euroderby-ul Steaua - Rapid va juca in semifinalele Cupei UEFA probabil impotriva lui FC Basel.

Elvetienii au castigat cu 2-0 in fata lui Middlesbrough si au sanse mari sa mearga mai departe. In partida de joi seara totul a fost decis in ultimele trei minute ale primei reprize, cand Delgado si Degen (foto dreapta) au marcat cele doua goluri. Antrenorul Christian Gross s-a declarat incantat de succesul echipei sale: ""Suntem puternici in defensiva si am inchis bine spatiile la mijloc. Ma astept la un retur solicitant, dar avem un avantaj de doua goluri, care ne plaseaza intr-o pozitie favorabila"". (Delia Gomoescu)