Atleta Nicoleta Grasu a reusit sa obtina o performanta notabila in Turcia, in cadrul Cupei Europene. Concurand la proba de aruncare a discului, medaliata cu bronz la CM din 2001 a reusit o aruncare de 60,75 metri, rezultat cu care s-a clasat pe locul
Atleta Nicoleta Grasu a reusit sa obtina o performanta notabila in Turcia, in cadrul Cupei Europene. Concurand la proba de aruncare a discului, medaliata cu bronz la CM din 2001 a reusit o aruncare de 60,75 metri, rezultat cu care s-a clasat pe locul secund. Concursul a fost castigat de rusoaica Natalia Sadova, campioana olimpica la Atena, care a depasit-o pe Nicoleta Grasu, avand o aruncare de 61,74 m. Ileana Brandusoiu a ocupat pozitia a 10-a cu 54,57 m.