Rapid - Coman va castiga cat Maldarasanu Chiar daca are o oferta foarte tentanta de la un club din Spania, care il ademeneste cu un salariu stagional de jumatate de milion de euro, se pare ca Danut Coman va apara poarta Rapidului si in urmatorul
Rapid - Coman va castiga cat Maldarasanu Chiar daca are o oferta foarte tentanta de la un club din Spania, care il ademeneste cu un salariu stagional de jumatate de milion de euro, se pare ca Danut Coman va apara poarta Rapidului si in urmatorul sezon.  RENEGOCIERE. Pentru ca goalkeeper-ul sa continue in Giulesti, sefii gruparii de sub Podul Grant ii vor propune acestuia intr-una din zilele urmatoare o marire substantiala a retributiei, care in prezent se cifreaza la 120.000 de euro pe sezon. "Noi nu putem sa ne comparam cu ceea ce i s-a promis din Spania, asta e clar. Pur si simplu este un alt nivel. Dar incercam sa-l multumim pe Dani Coman din punct de vedere financiar si nu numai, pentru ca i-am oferit si prelungirea contractului pe inca un an sau doi", a spus directorul sportiv al "alb-violetilor", Viorel Moldovan. Acesta i-a pregatit deja portarului un salariu de 170.000 de euro, echivalent cu cel al lui Maldarasanu, cel mai bine platit jucator autohton din lotul lui Cristiano Bergodi. Moldovan este convins ca Dani Coman va accepta: "Eu spun ca pana la urma va ramane, cel putin pana la iarna".  Oficialul rapidist a mentionat ca achizitionarea lui Hadji, care mai are trei ani de contract cu AS Nancy, depinde in mare masura de pretentiile financiare ale jucatorului si ale clubului: "Totul se invarte in jurul banilor, pentru ca agentul lui Hadji mi-a spus ca jucatorul nu are nimic impotriva sa joace la Rapid daca-i vor fi satisfacute pretentiile".    


Despre autor:

Jurnalul National

Sursa: Jurnalul National


Abonează-te pe


Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.