Echipa nationala de tineret a Romaniei, pregatita de Florin Marin, a castigat ieri dupa-amiaza, cu 2-0, meciul amical disputat in Grecia, la Atena, contra reprezentativei tarii-gazda. Dupa ce pierdusera precedentul joc de verificare, 1-2 in Turci

Dupa ce pierdusera precedentul joc de verificare, 1-2 in Turcia, la Ankara, avand echipa doar cu jucatori din campionatul intern, ieri, tricolorii, cu stranierii in randurile lor, au facut o partida foarte buna si s-au impus prin golurile marcate de jucatorul lui Serif Tiraspol, George Florescu (din penalti, minutul 29) si mijlocasul stelist, Banel Nicolita (foto) (minutul 52).