Seria I
FC BOTOSANI - PRECIZIA SACELE 1-0 (0-0)
Colban 76
DACIA UNIREA BRAILA - FC BRASOV 0-0
FCM TARGOVISTE - GLORIA BUZAU 0-0
LAMINORUL ROMAN - CALLATIS MANGALIA 1-0 (1-0)
Fl. Stangaciu 31
ALTAY CONS
Seria I
FC BOTOSANI - PRECIZIA SACELE 1-0 (0-0)
Colban 76
DACIA UNIREA BRAILA - FC BRASOV 0-0
FCM TARGOVISTE - GLORIA BUZAU 0-0
LAMINORUL ROMAN - CALLATIS MANGALIA 1-0 (1-0)
Fl. Stangaciu 31
ALTAY CONSTANTA - PETROLUL MOINESTI 0-0
FOREX BRASOV - CETATE SUCEAVA 3-0 (1-0)
Fl Stanga 6p, Fl. Manea 59, Fl. Anghel 65
PORTUL CONSTANTA - MIDIA NAVODARI 3-0 (1-0)
Cl. Anghel 10, 90, Boghitoi 83
CEAHLAUL PIATRA NEAMT - DUNAREA GALATI 2-0 (0-0)
Doicaru 76, 78
Clasament
1. Ceahlaul 10 7 2 1 22- 8 23 (+ 5)
2. Forex Brasov 10 6 1 3 15-11 19 (+ 4)
3. FC. Brasov* 10 5 4 1 12- 4 18 (+ 4)
4. FC Botosani 10 5 1 4 9-10 16 (+ 1)
5. Petrolul Moinesti 10 4 3 3 12-11 15 ( 0)
6. Dacia Unirea 10 3 5 2 13- 9 14 (+ 1)
7. Gloria Buzau 10 4 2 4 11- 8 14 (- 1)
8. Altay Constanta 10 4 2 4 12-12 14 (- 1)
9. Portul Constanta 10 4 2 4 14-18 14 (- 1)
10. FCM Targoviste 10 3 4 3 10- 9 13 (- 2)
11. Dunarea Galati 10 3 3 4 10-10 12 (- 3)
12. Cetate Suceava 10 3 3 4 11-12 12 (- 3)
13. Precizia Sacele 10 2 5 3 5- 7 11 (- 1)
14. Laminorul Roman 10 2 2 6 12-17 8 (- 7)
15. Callatis Mangalia 10 2 2 6 8-17 8 (- 7)
16. Midia Navodari 10 1 3 6 2-14 6 (- 9)
* echipa penalizata cu 1p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 29 octombrie, ora 11): Dunarea Galati - FC Botosani, Precizia Sacele - Dacia Unirea, FC Brasov - FCM Targoviste, Gloria Buzau - Laminorul Roman, Callatis Mangalia - Altay Constanta, Petrolul Moinesti - Forex Brasov, Cetate Suceava - Portul Constanta, Midia - Ceahlaul.
Seria a II-a
CS OTOPENI - PETROLUL PLOIESTI 1-0 (1-0)
S. Pana 11p
DINAMO II - INTER GAZ 1-3 (0-3)
I. Iordache 54 / Ad. Stoean 13, Antal 21, Vanea 34
FC CARACAL - ASTRA PLOIESTI 2-1 (0-1)
Mosteanu 54, Al. Stancu 65 / Patulea 21
JUVENTUS BUCURESTI - RAPID II 2-1 (0-1)
St. Iordache 48, Udrea 68 / Lipa 28
DUNAREA GIURGIU - CSM RAMNICU VALCEA 1-1 (0-1)
Cl. Vasile 80p / Murineanu 14
UNIREA URZICENI - FC SIBIU 4-0 (2-0)
D. Zaharia 17, D. Gheorghe 43, Cr. Constantin 62, Streanga 86
POIANA CAMPINA - UNIV. CRAIOVA 2-0 (1-0)
Aristan 38, Ichim 65
DACIA MIOVENI - MINERUL MOTRU 0-0*
*meci disputat vineri
Clasament
1. CSM Rm. Valcea 10 7 2 1 17- 7 23 (+ 8)
2. Univ. Craiova* 10 8 0 2 16- 5 22 (+ 9)
3. Unirea Urziceni 10 5 2 3 15- 7 17 (+ 2)
4. Dacia Mioveni 10 4 4 2 12- 7 16 (+ 1)
5. Petrolul Ploiesti 10 5 1 4 16-12 16 (+ 4)
6. CS Otopeni 10 4 4 2 10- 7 16 (+ 1)
7. Poiana Campina 10 4 3 3 13-12 15 (- 3)
8. FC Caracal 10 4 2 4 11 -16 14 (- 1)
9. Minerul Motru 10 3 4 3 10- 7 13 (- 2)
10. Dunarea Giurgiu 10 4 1 5 10-12 13 ( 0)
11. Dinamo II 10 3 3 4 12-14 12 (- 3)
12. Astra 10 3 1 6 14-20 10 (- 5)
13. Rapid II 10 3 1 6 11-19 10 (- 5)
14. Inter Gaz 10 2 3 5 6-12 9 (- 6)
15. Juventus 10 2 2 6 8-13 8 (- 7)
16. FC Sibiu 10 2 1 7 4-15 7 (- 8)
* echipa penalizata cu 2p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 29 octombrie, ora 11): Univ. Craiova - CS Otopeni, Petrolul Ploiesti - Dacia Mioveni, Minerul Motru - Dinamo II, Inter Gaz - FC Caracal, Astra - Juventus, Rapid II - Dunarea Giurgiu, FCM Rm. Valcea - Unirea Urziceni, FC Sibiu - Poiana Campina.
Seria a III-a
FCM RESITA - FC BIHOR 1-0 (1-0)
Gideon 32
UNIREA DEJ - LIBERTY ORADEA 1-3 (0-0)
Ad. Goga 53 / Iambor 52, Zoicas 64, Farcau 80
CFR TIMISOARA - IS CAMPIA TURZII 1-0 (1-0)
I. Turcu 32
UNIREA SANNICOLAU MARE - CORV. HUNEDOARA 1-1 (0-0)
Utfineant 90+2 / Pepenar 88
UNIVERSITATEA CLUJ - UTA ARAD 1-0 (1-0)
Vascan 16
GLORIA BISTRITA II - MINERUL LUPENI 3-0 (1-0)
Nalati 44, 79, S. Szekely 46
UNIREA ALBA IULIA - OLIMPIA SATU MARE 2-0 (2-0)
Scarlat 22, 30p
Gaz Metan Medias a stat.
Clasament
1. CFR Timisoara 10 6 1 3 12-13 19 (+ 4)
2. "U" Cluj-Napoca 9 5 3 1 10- 2 18 (+ 3)
3. Gaz M. Medias 9 5 2 2 15- 7 17 (+ 2)
4. Liberty Oradea 9 5 2 2 11- 6 17 (+ 5)
5. IS Campia Turzii 9 4 4 1 12- 6 16 (+ 1)
6. FC Bihor 10 4 1 5 15-10 13 (+ 1)
7. Minerul Lupeni 9 3 3 3 7- 7 12 ( 0)
8. Unirea Dej 10 3 3 4 12-13 12 (- 3)
9. Gloria II 9 3 3 3 6- 7 12 ( 0)
10. FCM Resita 10 3 3 4 8-10 12 (- 3)
11. Unirea Sinnicolau 9 3 2 4 8-14 11 (- 1)
12. UTA Arad 9 2 3 4 9-11 9 (- 6)
13. Unirea Alba Iulia 9 2 3 4 6- 9 9 (- 9)
14. Olimpia 10 2 2 6 8-17 8 (- 7)
15. Corvinul 9 1 3 5 9-16 6 (- 6)
*Armatura Zalau s-a retras din campionat si i s-au anulat toate rezultatele
Etapa viitoare (sambata, 29 octombrie): Olimpia Satu Mare - FCM Resita, Gaz Metan - Unirea Dej, Liberty Oradea - CFR Timisoara, IS Campia Turzii - Unirea Sinnicolau Mare, Corvinul - "U" Cluj, UTA - Gloria II, Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia. FC Bihor sta.
- meciurile s-au disputat sambata
- echipele clasate pe primul loc in cele trei serii promoveaza direct in Divizia A; echipele clasate pe locurile 2 participa la un turneu in trei, castigatoarea urmand sa promoveze in Divizia A
- echipele clasate pe locurile 11-16 retrogradeaza in Divizia C; mai retrogradeaza echipa clasata pe locul 10, cu cel mai slab punctaj din cele trei serii

Ziua

Sursa: Ziua



Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.