Intr-un meci contand pentru cel de-al treilea tur al Cupei Romaniei Rapid II a eliminat pe Dinamo II in urma executarii loviturilor de la 11 metri, dupa ce la finalul celor 120 de minute se inregistrase scorul de 0-0. Eroul partidei a fost portarul r
Intr-un meci contand pentru cel de-al treilea tur al Cupei Romaniei Rapid II a eliminat pe Dinamo II in urma executarii loviturilor de la 11 metri, dupa ce la finalul celor 120 de minute se inregistrase scorul de 0-0. Eroul partidei a fost portarul rapidist Ionut Curca, acesta inchizand poarta timp de doua ore, iar apoi parand penalty-urile executate de Musat si Chihaia, cea de a treia ratare a dinamovistilor apartinandu-i lui Adrian Iordache care a trimis in bara. (T. Rist)