Grupa A
PORTUGALIA - FINLANDA 0-0
SERBIA - POLONIA 2-2 (0-1)
Zigic 69, Lazovic 71 / Murawski 28, Matusiak 47
ARMENIA - KAZAHSTAN 0-1 (0-0)
Ostapenko 64
AZERBAIDJAN - BELGIA 0-1 (0-0)
Pieroni 53
Clasament
1. POLONIA 14 8 4 2 24-12 28
2. PORTUGALIA 14 7 6 1 24-10 27
3. Finlanda 14 6 6 2 13- 7 24
4. Serbia 13 5 6 2 21-11 21
5. Belgia 14 5 3 6 14-16 18
6. Kazahstan 13 2 4 7 11-20 10
7. Armenia 12 2 3 7 4-13 9
8. Azerbaidjan 12 1 2 9 6-28 5
* UEFA a amanat "dubla" dintre Armenia si Azerbaidjan din cauza conflictului dintre cele doua tari si nu a anuntat daca si cand se vor juca cele doua meciuri
** meciul Serbia - Kazahstan (restanta) se joaca sambata, la Belgrad, de la ora 19
Grupa B
UCRAINA - FRANTA 2-2 (1-2)
Voronin 14, Sevcenko 46 / Henry 21, Govou 34
ITALIA - FEROE 3-1 (3-0)
Benjaminsen 11a, Toni 36, Chiellini 41 / R. Jacobsen 83
GEORGIA - LITUANIA 0-2 (0-0)
Ksnavicius 52, Kalonas 90
Clasament
1. ITALIA 12 9 2 1 22- 9 29
2. FRANTA 12 8 2 2 25- 5 26
3. Scotia 12 8 0 4 21-12 24
4. Ucraina 12 5 2 5 18-16 17
5. Lituania 12 5 1 6 11-13 16
6. Georgia 12 3 1 8 16-19 10
7. Feroe 12 0 0 12 4-43 0
Grupa C
TURCIA - BOSNIA-HERTEGOVINA 1-0 (1-0)
Nihat 43
MALTA - NORVEGIA 1-4 (0-3)
Mifsud 53 / Iversen 25, 28p, 45, Pedersen 75
UNGARIA - GRECIA 1-2 (1-1)
Buzsaky 7p / Vanczak 22a, Basinas 59p
Clasament
1. GRECIA 12 10 1 1 25-10 31
2. TURCIA 12 7 3 2 25-11 24
3. Norvegia 12 7 2 3 27-11 23
4. Bosnia-H. 12 4 1 7 16-22 13
5. Moldova 12 3 3 6 12-19 12
6. Ungaria 12 4 0 8 11-22 12
7. Malta 12 1 2 9 10-31 5
Grupa D
GERMANIA - TARA GALILOR 0-0
SAN MARINO - SLOVACIA 0-5 (0-1)
Michalik 42, Holosko 51, Hamsik 53,
M. Cech 57, 83
CIPRU - CEHIA 0-2 (0-1)
Pudil 11, Koller 74
Clasament
1. CEHIA 12 9 2 1 27- 5 29
2. GERMANIA 12 8 3 1 35- 7 27
3. Irlanda 12 4 5 3 17-14 17
4. Slovacia 12 5 1 6 33-23 16
5. Tara Galilor 12 4 3 5 18-19 15
6. Cipru 12 4 2 6 17-24 14
7. San Marino 12 0 0 12 2-57 0
Grupa E
ANGLIA - CROATIA 2-3 (0-2)
Lampard 56p, Crouch 65 / N. Kranjcar 8, Olic 14, Petric 77
ANDORRA - RUSIA 0-1 (0-1)
Sicev 39
ISRAEL - MACEDONIA 1-0 (1-0)
Barda 35
Clasament
1. CROATIA 12 9 2 1 28- 8 29
2. RUSIA 12 7 3 2 18- 7 24
3. Anglia 12 7 2 3 24- 7 23
4. Israel 12 7 2 3 20-12 23
5. Macedonia 12 4 2 6 12-12 14
6. Estonia 12 2 1 9 5-21 7
7. Andorra 12 0 0 12 2-42 0
Grupa F
SUEDIA - LETONIA 2-1 (1-1)
Allback 1, Kallstrom 57 / Laizans 26
SPANIA - IRLANDA DE NORD 1-0 (0-0)
Xavi 52
DANEMARCA - ISLANDA 3-0 (1-0)
Bendtner 34, Tomasson 44, Kahlenberg 59
Clasament
1. SPANIA 12 9 1 2 23- 8 28
2. SUEDIA 12 7 3 2 23- 9 26
3. Irlanda de Nord 12 6 2 4 17-14 20
4. Danemarca 12 6 2 4 21-11 20
5. Letonia 12 4 0 8 15-17 12
6. Islanda 12 2 2 8 10-27 8
7. Liechtenstein 12 2 1 9 9-32 7
* partidele s-au jucat miercuri
** la egalitate de puncte in clasamente s-a tinut cont de rezultatele meciurilor directe
*** echipele scrise cu majuscule s-au calificat la turneul final