Tyrone si Dawn Chadwick au ramas perplecsi atunci cand au gasit la cutia postala o nota de plata a serviciului telefonic in valoare de 87.000 de lire sterline, informeaza topnews.ru.

INCREDIBIL. Cuplul din Gronant - nordul Tarii Galilor
Tyrone si Dawn Chadwick au ramas perplecsi atunci cand au gasit la cutia postala o nota de plata a serviciului telefonic in valoare de 87.000 de lire sterline, informeaza topnews.ru.

INCREDIBIL. Cuplul din Gronant - nordul Tarii Galilor - au primit factura de 74.585 de lire + TVA pentru un apel de sapte minute in localitatea Chester aflata...tot in Tara Galilor. "Ne-am simtit mai mult decat ingroziti. Sotul meu a avut un preinfarct dupa Craciun si, daca deschidea el plicul, sigur mai avea inca unul. Suntem si asa destul de stresati", a declarat Dawn, mama a cinci copii. Femeia a adaugat ca dupa stirea-bomba a sunat la compania de telefonie BT care le-a spus initial ca factura este cat se poate de corecta. Apoi, in urma insistentelor, au revenit spunand ca e probabil o greseala care ar putea fi lamurita dupa verificari. "Am sunat in Chester care este la 30 de mile de noi. Costul convorbirii mi se pare mai mult decat ridicol din moment ce platim in mod normal 35 de lire sterline pe luna", a mai spus Dawn. Pana la urma, BT si-a cerut scuze sotilor Chadwick dand vina pe o eroare de calcul a programului. "Vom dispune ca toata suma de 87.749 de mii sa fie anulata", a spus purtatorul de cuvant al companiei.


Despre autor:

Jurnalul National

Sursa: Jurnalul National


Abonează-te pe


Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.