Tunete si fulgere a fost Adrian Porumboiu la finalul meciului Dacia Mioveni - FC Vaslui, incheiat 2-2. Finantatorul echipei din Moldova si-a pus jucatorii la zid, reprosandu-le felul in care au tratat partida dupa pauza. Tintele lui Porumboiu au fos
Tunete si fulgere a fost Adrian Porumboiu la finalul meciului Dacia Mioveni - FC Vaslui, incheiat 2-2. Finantatorul echipei din Moldova si-a pus jucatorii la zid, reprosandu-le felul in care au tratat partida dupa pauza. Tintele lui Porumboiu au fost Gheorghiu, Panait, Dobos si Apostol. Cei patru au facut un joc slab. Si Dorinel Munteanu a avut cateva reprosuri de facut, el sanctionand lejeritatea cu care s-au primit cele doua goluri. Remiza, smulsa in extremis gratie executiei lui Ljubinkovic, nu le-a adus fotbalistilor nici un leut, patronul clubului fiind dispus sa-i premieze pe jucatori doar pentru trei puncte. "E suparare mare. Am pierdut doua puncte, nu am castigat unul", a dezvaluit unul dintre oficialii moldovenilor.