Rezultate Si marcatori
l Vineri
JIUL PETROSANI - FC NATIONAL
2-0 (1-0)
Dulcea 22, Apetri 75
l Sambata
UNIV. CRAIOVA - UNIREA URZICENI 0-0
FC VASLUI - CFR CLUJ 0-0
FC ARGES - GLORIA BISTRITA
2-0 (0-0)
Nastasie 84, C. Tanasa 88
STEAUA - POLITEHNICA IASI
1-0 (1-0)
Val. Badea 10
l Duminica
UTA ARAD - OTELUL GALATI
1-1 (0-0)
Edson 70 / Danalache 76a
PANDURII TG. JIU - FC FARUL
1-0 (0-0)
I. Iordache 83p
* eliminat: Maxim (FC Farul) - min. 87
"POLI" TIMISOARA - CEAHLAUL
2-0 (0-0)
Canu 7, Art. Karamian 81p
* eliminati: Plesan ("Poli") - min. 46,
S. Radoi ("Poli") - min. 71, C. Multescu (Ceahlaul) - min. 83
RAPID - DINAMO 1-4 (1-2)
Zicu 41 / Cl. Niculescu 2, 18, 50, 71
* eliminat: M. Constantin (Rapid) -
min. 27
CLASAMENT
1. Dinamo 27 21 5 1 54-16 68 (+26)
2. CFR Cluj 27 17 5 5 51-26 56 (+17)
3. Steaua 27 14 8 5 46-20 50 (+ 8)
4. Rapid 27 14 8 5 47-24 50 (+ 8)
5. Gloria 27 14 4 9 35-26 46 (+ 4)
6. "Poli"TM 27 11 7 9 26-23 40 (- 2)
7. Otelul 27 12 4 11 43-46 40 (+ 1)
8. Vaslui 27 10 9 8 32-36 39 (- 3)
9. Unirea 27 11 5 11 24-23 38 (- 1)
10. Pandurii 27 11 5 11 21-25 38 (- 1)
11. Poli Iasi 27 9 9 9 31-30 36 (- 3)
12. UTA 27 7 8 12 19-32 29 (- 13)
13. Univ. Cr. 27 6 11 10 25-41 29 (- 13)
14. FC Farul 27 6 10 11 25-29 28 (- 11)
15. Ceahlaul 27 7 5 15 20-39 26 (- 13)
16. FC Arges 27 5 6 16 19-34 21 (- 21)
17. National 27 4 6 17 19-43 18 (- 21)
18. Jiul 27 4 5 18 12-36 17 (- 22)
LIGA I - ETAPA
A 28-A
Programul meciurilor
l Marti
POLITEHNICA IASI - FC ARGES
(ora 19 - Telesport)
Arbitri: A. Constantin - D. Burloiu,
Ed. Ungureanu (D. Deca)
Observatori: C. Cacoveanu, Val. Ionita
l Miercuri
UNIREA URZICENI - UTA ARAD
(ora 17 - Telesport)
Arbitri: Cr. Balaj - Z. Szekely,
Gh. Negoita (V. Stanisteanu)
Observatori: Val. Alexandru,
D. D. Craciun
OTELUL GALATI - FC VASLUI
(ora 17 - National TV)
Arbitri: Al. Deaconu - I. Onicas,
I. Cojocaru (R. Dumitru)
Observatori: Fl. Halagian, D. Petrescu
PANDURII TG. JIU - JIUL PETROSANI (ora 17)
Arbitri: Ov. Hategan - Ed. Crangasu,
S. Gheorghe (L. Cinca)
Observatori: M. C. Ionescu, C. Sorescu
FC NATIONAL - "POLI" TIMISOARA (ora 19 - Telesport)
Arbitri: M. Draganescu - D. Mudurea, Irina Mart (V. Lungu)
Observatori: D. Neagu, D. Lazarescu
CEAHLAUL - UNIV. CRAIOVA
(ora 19 - Kanal D)
Arbitri: Al. Tudor - N. Marodin, C. Fecioru (H. Abrudan)
Observatori: P. Costas, O. Streng
FC FARUL - DINAMO
(ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: T. Lajos - Cr. Nica, O. Sovre
(V. Berbecaru)
Observatori: O. Goga, Gh. Moise
l Joi
CFR CLUJ - STEAUA
(ora 15,30 - Kanal D)
Arbitri: P. Sippel - W. Hofmann, H. Sather (S. Coltescu)
Observatori: Al. Boc, N. Grigorescu
GLORIA BISTRITA - RAPID
(ora 17 - National TV)
Arbitri: S. Corpodean - I. Popa,
S. Caia (I. Serea)
Observatori: S. Satmari, M. Lica