Programul meciurilor
Vineri
JIUL - FC NATIONAL 2-0 (1-0)
Marcatori: Dulcea (22), Apetrei (75)
Sambata
UNIV. CRAIOVA - UNIREA URZICENI (ora 16 - Kanal D)
Arbitri: R. Dumitru - Ed. Dumitrescu, D. Mudura (L. Cinca)
Observatori: D. Mihalache, G. Ionescu
FC VASLUI - CFR CLUJ
(ora 17 - National TV)
Arbitri: A. Helesteanu - Ad. Vidan, C. Fecioru (R. Petrescu)
Observatori: Al. Popescu, M. Lica
FC ARGES - GLORIA BISTRITA
(ora 17 - Telesport)
Arbitri: O. Trandu - N. Marodin, Gh. Negoita (A. Ionita)
Observatori: Val. Alexandru, I. Muresan
STEAUA - POLITEHNICA IASI
(ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: V. Berbecaru - C. Savu, B. Szoke (T. Craciunescu)
Observatori: V. Boit, C Stefan
Duminica
UTA ARAD - OTELUL GALATI
(ora 15,30 - Telesport)
Arbitri: V. Sandu - Ed. Ungureanu, B. Velicu (Ov. Hategan)
Observatori: Fl. Gatejeanu, D. Prodan
PANDURII TG. JIU - FC FARUL
(ora 17 - Telesport)
Arbitri: Al. Tudor - I. Onicas, N. Meghesan (V. Stanisteanu)
Observatori: M. Dancu, Fl. Prunea
"POLI" TIMISOARA - CEAHLAUL
(ora 18 - National TV)
Arbitri: M. Avram - O. Sovre, D. Rosu (Val. Igna)
Observatori: S. Satmari, D. D. Craciun
RAPID - DINAMO (ora 20 - Kanal D)
Arbitri: S. Coltescu - M. Savaniu, A. Onita (M. Draganescu)
Observatori: Gh. Nedelescu, D. Petrescu
CLASAMENT
1. Dinamo 26 20 5 1 50-15 65 (+23)
2. CFR Cluj 26 17 4 5 51-26 55 (+16)
3. Rapid 26 14 8 4 46-20 50 (+11)
4. Steaua 26 13 8 5 45-20 47 (+ 8)
5. Gloria 26 14 4 8 35-24 46 (+ 4)
6. Otelul 26 12 3 11 42-45 39 ( 0)
7. FC Vaslui 26 10 8 8 32-36 38 (- 1)
8. Unirea 26 11 4 11 24-23 37 (- 2)
9. "Poli" Tm 26 10 7 9 24-23 37 (- 2)
10. "Poli" Iasi 26 9 9 8 31-29 36 (- 3)
11. Pandurii 26 10 5 11 20-25 35 (- 1)
12. FC Farul 26 6 10 10 25-28 28 (- 11)
13. UTA Arad 26 7 7 12 18-31 28 (- 11)
14. Craiova 26 6 10 10 25-41 28 (- 11)
15. Ceahlaul 26 7 5 14 20-37 26 (- 13)
16. FC Arges 26 4 6 16 17-34 18 (- 21)
17. National 27 4 6 17 19-43 18 (- 21)
18. Jiul 27 4 5 18 12-36 17 (- 22)
Etapa viitoare
(a 28-a)
Marti, 24 aprilie: Politehnica Iasi - FC Arges Pitesti (ora 19 - Telesport).
Miercuri, 25 aprilie: Unirea Urziceni - UTA Arad (ora 17 - Telesport), Otelul Galati - FC Vaslui (ora 17 - National TV), Pandurii Tg. Jiu - Jiul Petrosani (ora 17), FC National Bucuresti - "Poli" Timisoara (ora 19 - Telesport), Ceahlaul Piatra Neamt - Univ. Craiova (ora 19 - Kanal D), FC Farul Constanta - Dinamo Bucuresti (ora 20,45 - Antena 1).
Joi, 26 aprilie: CFR Cluj - Steaua Bucuresti (ora 15,30 - Kanal D), Gloria Bistrita - Rapid Bucuresti (ora 17 - National TV).
LIGA A II-A - ETAPA A 25-A
Seria I: FC Snagov - Dunarea Giurgiu, Gloria Buzau - CF Braila, Petrolul Ploiesti - Chimia Brazi, FC Brasov - CS Otopeni, Prefab Modelu - Sportul Studentesc, FC Sacele - Forex Brasov, Delta Tulcea - FCM Campina, Dunarea Galati - FC Botosani, Cetate Suceava - FCM Bacau. Clasament: 1. Gloria Buzau 46p, 2. CS Otopeni 41p, 3. Petrolul Ploiesti 41p.
Seria a II-a: Auxerre Lugoj - Unirea Dej, FC Targoviste - Minerul Lupeni, Unirea Alba Iulia - "Poli" II Timisoara, FC Baia Mare - IS Campia Turzii, FC Caracal - Dacia Mioveni, FC Bihor - Corvinul Hunedoara, Building Vanju Mare - Gaz Metan Medias, CFR Timisoara - "U" Cluj-Napoca, FCM Resita - CSM Rm. Valcea. Clasament: 1. "U" Cluj-Napoca 51p, CSM Rm. Valcea 45p, 3. Minerul Lupeni 41p.
* toate meciurile se joaca astazi,
de la ora 11