Rezultate si marcatori
u Vineri
CEAHLAUL PIATRA NEAMT -
FC NATIONAL 1-1 (0-0)
M. Ilie 68p / Herea 61
u Sambata
GLORIA BISTRITA - UTA ARAD
1-0 (0-0)
Zaharia 65
POLI IASI - UNIV. CRAIOVA 1-1 (0-1)
Balba 89p / Fl. Costea 44
Silvasan (Poli) a fost eliminat in minutul 77, iar Baird (Craoiva) in minutul 34.
OTELUL GALATI - JIUL PETROSANI 2-1 (0-0)
D. Stan 58, Boghiu 90 / Apetri 66
DINAMO - FC VASLUI 0-0
u Duminica
UNIREA URZICENI -
PANDURII TG. JIU 1-0 (1-0)
C. Petre 27
Onofras (Unirea) a fost eliminat in minutul 86.
CFR CLUJ - POLI TIMISOARA
2-1 (1-1)
Panin 44, Galiassi 68 / G. Bucur 14
V. Frunza (CFR) a fost eliminat in minutul 87
* partidele RAPID - STEAUA si FARUL CONSTANTA - FC ARGES urmau sa se dispute dupa inchiderea acestei editii.
CLASAMENT
1. Dinamo 24 18 5 1 44-12 59 (+20)
2. CFR Cluj 24 15 4 5 45-26 49 (+13)
3. Steaua 23 12 8 3 40-12 44 (+ 8)
4. Rapid 23 12 8 3 40-15 44 (+ 8)
5. Gloria 24 13 4 7 31-21 43 (+ 4)
6. Otelul 24 11 3 10 38-43 36 ( 0)
7. FC Vaslui 24 9 8 7 29-32 35 (- 1)
8. "Poli" TM 24 9 7 8 23-21 34 (- 2)
9. Poli Iasi 24 8 8 8 29-29 32 (- 4)
10. Unirea U. 24 9 4 11 21-23 31 (- 5)
11. Pandurii 24 8 5 11 18-25 29 (- 4)
12. U. Craiova 24 6 10 8 24-36 28 (- 8)
13. FC Farul 23 6 9 8 23-23 27 (- 6)
14. UTA Arad 24 7 6 11 18-26 27 (- 9)
15. Ceahlaul 24 6 5 13 19-36 23 (- 13)
16. FC Arges 23 4 5 14 14-29 17 (- 19)
17. National 24 3 6 15 17-40 15 (- 18)
18. Jiul P. 23 3 5 15 9-32 14 (- 19)
Etapa viitoare
Joi, 5 aprilie: UTA - Poli Iasi (ora 16, Telesport), Pandurii Tg. Jiu - Ceahlaul P. Neamt (ora 17), FC National - Farul Constanta (ora 20, Kanal D).
Vineri, 6 aprilie: Jiul Petrosani - Unirea Urziceni (ora 14,45, Telesport), FC Vaslui - Gloria Bistrita (ora 17, Telesport), Poli Timisoara - Otelul Galati (ora 20, National TV), Univ. Craiova - CFR Cluj (ora 20,45, Antena 1).
Sambata, 7 aprilie: FC Arges - Rapid (ora 17, National TV), Steaua - Dinamo (ora 19, Kanal D).
Liga a II-a -
etapa a 22-a
u Rezultate
Seria I: Forex Brasov - FC Snagov 3-0, FC Botosani - Prefab Modelu 1-2, FCM Bacau - Delta Tulcea 3-0, Chimia Brazi - CF Braila 2-2, Dunarea Giurgiu - FC Brasov 0-1, Sportul Studentesc - Gloria Buzau 2-3, CS Otopeni - Dunarea Galati 0-2, Cetate Suceava - FC Sacele 0-1. Partida FCM Campina - Petrolul Ploiesti a fost amanata pentru o data ce va fi stabilita ulterior, dupa ce sapte jucatori ai formatiei gazda au fost internati in spital cu diagnosticul gastroenterocolita acuta. In clasament conduce Gloria Buzau, cu 40p, urmata de Forex Brasov, cu 39p si Petrolul Ploiesti, cu 37p si un joc mai putin.
Seria a II-a: Corvinul Hunedoara - Auxerre Lugoj 1-0, Universitatea Cluj - FC Caracal 1-0, CSM Ramnicu Valcea - Building Vanju Mare 0-0, Poli II Timisoara - Minerul Lupeni 2-1, Unirea Dej - FC Baia Mare 1-1, Dacia Mioveni - FC Targoviste 0-0, Gaz Metan Medias - Unirea Alba Iulia 1-0, IS Campia Turzii - CFR Timisoara 1-0, FCM Resita - FC Bihor 1-1. In clasament conduce "U" Cluj, cu 48p, urmata de CSM Rm. Valcea, cu 39p, si Dacia Mioveni, cu 37p.