Dinamo Bucuresti a terminat la egalitate, scor 0-0, cel de-al doilea meci amical din turneul de pregatire din Portugalia, disputat marti seara in compania lui Lokomotiv Moscova, care a incheiat sezonul 2006 pe locul trei in prima liga rusa. Antrenoru
Dinamo Bucuresti a terminat la egalitate, scor 0-0, cel de-al doilea meci amical din turneul de pregatire din Portugalia, disputat marti seara in compania lui Lokomotiv Moscova, care a incheiat sezonul 2006 pe locul trei in prima liga rusa. Antrenorul Mircea Rednic a folosit urmatorii jucatori: Lobont (65 Romanovs) - Blay (75 Homei), Smirnovs (55 Moti), St. Radu (75 L. Goian), Pulhac (46 D. Serban) - Ad. Cristea (73 Alexe), Margaritescu (55 Ropotan), C. Munteanu (55 Ze Kalanga), Balace - Danciulescu (65 Mendy), Cl. Niculescu (78 But). In prima repriza, bosniacul Spahic, de la Lokomotiv, a fost accidentat involuntar de portarul Bogdan Lobont, meciul fiind intrerupt timp de aproximativ cinci minute. Dupa ce si-a revenit, jucatorul a reintrat pe teren. In primul meci de pregatire, Dinamo a pierdut, scor 0-1 cu Vitoria Guimaraes. Dinamo va sustine urmatorul meci amical astazi, cu Academica Coimbra. In Portugalia, Dinamo va mai intalni pe Uniao Leiria (30 ianuarie) si Rio Maior (1 februarie). (MIG)