Panathinaikos, adversara Rapidului in grupa G a Cupei UEFA, a pierdut luni, 1-2, pe teren propriu, in fata concitadinei AEK, intr-un meci care a inceput cu 20 de minute intarziere, din cauza incidentelor provocate de suporteri. Problemele au in

Problemele au inceput cand aproximativ 100 de sustinatori ai lui AEK Atena au patruns pe teren, insultandu-i si provocandu-i pe fanii rivali. Zeci de suporteri ai lui Panathinaikos au ripostat, aruncand cocktailuri molotov si pietre in sectorul de tribuna rezervat galeriei oaspetilor, inainte de a intra in lupta directa cu membrii acesteia. In urma interventiei fortelor de ordine, meciul a inceput, insa cu o intarziere de 20 de minute. Panathinaikos a deschis scorul in minutul 25, prin Papadopoulos, dar Madouka
(a€˜28-pen) si Dellas (a€˜74) au intors rezultatul in favoarea lui AEK.

O alta componenta a grupei G, Hapoel Tel Aviv, a invins luni, cu 2-0, pe terenul lui Hapoel Petah Tikva, intr-un meci din etapa a 5-a a campionatului Israelului. Golurile au fost marcate de Ogabona (a€˜80) si Toema (a€˜90). In etapa a 11-a din Cehia, Mlada Boleslav a pierdut,
0-2, intalnirea de la Brno.