ITALIA, Serie A, etapa a 6-a * ADRIAN MUTU (foto) a fost eroul Fiorentinei ieri la Empoli, marcand un gol si pasand decisiv la celalalt, in victoria cu 2-1 a trupei "viola". Internationalul roman a fost titular, a primit un cartonas galben in minutul 31, a marcat golul egalarii in minutul 67, l-a servit excelent pe Toni in minutul 78 si a fost schimbat cu patru minute inainte de fluierul final cu Gobbi * CRISTIAN CHIVU a fost integralist pentru Roma, 0-1 la Reggina. Capaitanul "tricolorilor" a fost avertizat in minutul 82 * VALI NASTASE a jucat toate minutele pentru Ascoli, 0-2 pe teren propriu cu Livorno.
ITALIA, Serie B, etapa a 7-a * BOGDAN PATRASCU a fost integralist pentru Piacenza, care a trecut cu 1-0 de Verona in fata propriilor suporteri.
SPANIA, Primera Division, etapa a 6-a * COSMIN CONTRA a fost rezerva neutilizata pentru Getafe, care a trecut cu 1-0 de Real Madrid.
FRANTA, Ligue 1, etapa a 9-a * AS Monaco, echipa antrenata de LADISLAU BÍLÍNI, a suferit o noua infragere, 0-1 la Bordeaux, cu Girondins * FLORIN BRATU a fost titular pentru Valenciennes, 0-3 la Toulouse, fiind schimbat in minutul 61 cu Bourgeois * CLAUDIU KESERU nu a fost inclus in lotul lui FC Nantes, 0-2 acasa cu Sochaux, dupa fractura de piramida nazala suferita saptamana trecuta * DANIEL NICULAE a fost titular pentru Auxerre, 1-3 la Rennes, fiind inlocuit in minutul 63 cu Kalabane.
OLANDA, Casino Eredivisie, etapa a 7-a * GEORGE OGARARU a fost rezerva pentru Ajax, invingatoare cu 3-2, pe teren propriu, in meciul cu Groningen. Fundasul roman a intrat in joc in minutul 85, in locul lui Sneijder. Accidentat, NICOLAE MITEA nu a fost inclus in lotul lui Ajax.
UCRAINA, UPL, etapa a 10-a * CIPRIAN MARICA a avut o evolutie excelenta pentru Sahtar Donetk, echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU, reusind un gol si o pasa decisiva in victoria cu 3-0 din deplasare cu Metalist Harkov. Internationalul roman a fost titular, a punctat in minutul 8, i-a pasat lui Agahowa pentru 2-0 in minutul 40 si a fost schimbat dupa o ora de joc cu Brandao. RAZVAN RAT a ramas doar rezerva pentru oaspeti.
CIPRU, Premier League, etapa a 7-a * LAURENTIU DINTA a marcat un gol pentru Aris Limassol, 1-1 pe terenul lui Olympiacos Nicosia. Dinita a fost integralist, ca si MIHAI STERE si ADRIAN MIHALCEA * NARCIS RADUCAN si FLORIN PARVU au fost titulari pentru AEL Limassol, care a scos un egal, 1-1, in deplasare cu AEK Larnaca.
RUSIA, 1.Liga, etapa a 22-a * GEORGE FLORESCU a jucat toate minutele pentru Torpedo Moscova, 0-0 in deplasare cu Spartak Nalcik * POMPILIU STOICA a jucat toate minutele pentru FC Moscova, care s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Lokomotiv Moscova.
TURCIA, Super Lig, etapa a 9-a * GIANI KIRITA a fost integralist pentru Gaziantepspor, 1-0 acasa cu Sakaryaspor.
l TURCIA, 1.Lig, etapa a 9-a * CORNEL FRASINEANU si DANIEL PANCU au jucat tot meciul pentru Bursaspor, care a pierdut cu 0-1 la Konyaspor.
ELVETIA, Challenge League, etapa a 10-a * CRISTIAN IANU a marcat un gol pentru Bellinzona, care s-a impus cu 3-1 in deplasare, cu La Chaux-de-Fonds. Ianu, care a fost titular, a marcat al treilea gol al formatiei sale, in minutul 64. CRISTIAN TODEA si ALIN PIT nu au fost inclusi in lot.
UNGARIA, Borsodi Liga, etapa a 9-a * MARIUS RADU, LUCIAN MUNTEANU, SERGIU HOMEI, ION IBRIC, CRISTIAN CIGAN si SEBASTIAN IANC si au fost titulari pentru Sopron, echipa antrenata de TIBOR SEYMES, care a pierdut cu 0-2 intalnirea de la Budapesta, cu Honved. Ibric a fost schimbat in minutul 28, Cigan la pauza, iar Ianc in minutul 76 * SORIN BOTIS a jucat toate minutele pentru Zalaegerszeg, invingatoare cu 4-1 in meciul de pe teren propriu cu Pecs.
l POLONIA, Ekstra Klassa, etapa a 10-a * EMILIAN DOLHA a jucat tot meciul pentru Wisla Cracovia, care s-a impus cu 6-0, acasa, cu Odra Wodzilaw. Tot la gazde, NORBERT VARGA a fost trimis pe teren in minutul 58, iar HRISTU CHIACU nu a jucat deloc.