Initial, barbatul a facut schimb de masini cu un alt tanar din Botosani. Ambele masini erau inmatriculate in Bulgaria. Pentru un BMW 318, suceveanul a primit la schimb un autoturism Mazda si 500 de euro.
Dupa ce a ramas fara bani, barbatul din Falticeni a furat masina pe care i-a vandut-o botosaneanului si a vandut-o, din nou, la o firma de dezmembrari din Neamt, care i-a oferit la schimb 1.600 de lei, potrivit Monitorul de Botosani.
Pagubitul a anuntat politia, iar Marius Ionut L. a fost condamnat la inchisoare cu executare, vineri, de Curtea de Apel Suceava. La pedeapsa actuala i se adauga inca 501 de zile, ramase dintr-o condamnare mai veche. In plus, suceveanul are de platit 3. 000 de euro (valoarea estimata a autoturismului) daune catre botosaneanul caruia ii vanduse initial masina.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Cum devii relevant când ai o afacere pentru Generația Z
Sursa: start-up.ro
-
Quiz de personalitate: Ce animal interior activezi în următoarele 6 luni?
Sursa: garbo.ro
-
A murit Chuck Norris. Actorul avea 86 de ani
Sursa: kudika.ro