Rockerul Noel Gallagher si cantaretul si cantautorul Ed Sheeran se numara printre marii castigatori ai galei Q Awards 2015, organizata de revista britanica muzicala Q, luni seara, la Londra, informeaza Reuters.
Materialul discografic "Chasing Yesterday", lansat de rockerul Noel Gallagher si de noua sa trupa High Flying Birds, a primit trofeul pentru cel mai bun album al anului, scrie MEDIAFAX.
Ed Sheeran a fost desemnat cel mai bun artist solo, iar James Bay a fost desemnat cel mai bun artist debutant. Single-ul "Gunga Din" al trupei The Libertines a triumfat la categoria "cel mai bun cantec".
Grupul Florence and the Machine s-a impus la categoria "cel mai bun videoclip", cu cel al piesei "Ship to Wreck". Mark Ronson a fost recompensat cu Q Hero Award. Premiile au fost atribuite pe baza voturilor exprimate de cititorii revistei Q.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Românul plecat din Giulvăz în Spania prin Erasmus și ajuns în Copenhaga, unde...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscopul bani 6-12 aprilie: Zodiile care dau lovitura financiară săptămâna...
Sursa: garbo.ro
-
Denise Rifai revine pe Antena 1 cu o nouă emisiune. Ce surprize pregătește...
Sursa: kudika.ro