Altercatia a avut loc pe 19 iulie, a precizat Frank Mateljan, purtatorul de cuvant al Procuraturii din Los Angeles.
Inregistrarea video a incidentului, publicata pe site-ul TMZ.com, il prezinta pe Kanye West in timp ce iesea din aeroport, aruncand priviri dusmanoase in directia fotografilor prezenti la fata locului. La un moment dat, rapperul american s-a oprit in fata unuia dintre fotografi si s-a napustit asupra lui, scrie MEDIAFAX.
Frank Mateljan spune ca rapperul, in varsta de 36 de ani, a incercat sa ia echipamentul de fotografiat aflat in posesia acelui paparazzo.
Pentru fiecare dintre cele doua capete de acuzare, Kanye West risca o pedeapsa de sase luni de inchisoare.
Muzicianul american trebuie sa se prezinte la Tribunalul din Los Angeles pe 10 octombrie.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tragedie șocantă în showbiz. Celebrele gemene Kessler au murit mână în mână,...
Sursa: garbo.ro
-
Cum arată și cu ce se ocupă noul iubit al Deei Maxer? Meseria care îl va face...
Sursa: kudika.ro