Dupa aproape 30 de ani de cariera, Billy Idol va canta pentru prima data in Romania, concert inclus in turneul sau european "Devil’s Playground".
Concertul va avea loc la Arenele Romane din Bucuresti, pe 10 iulie, incepand de la ora 20.00. Billy Idol promite o seara de rock solid, in stilul caracteristic, si va fi acompaniat la chitara de vechiul sau camarad, Steve Stevens.
In deschidere va canta trupa ZOB. Au fost puse in vanzare 4.000 bilete, la pretul de 120 lei noi, si 400 bilete categoria VIP, la pretul de 150 lei noi in sectoarele G, H, si I ale Arenelor Romane.
Despre autor:
Sursa: Evenimentul Zilei
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Românul plecat din Giulvăz în Spania prin Erasmus și ajuns în Copenhaga, unde...
Sursa: start-up.ro
-
Mesajele Tarotului pentru Venus în Taur (30 martie–24 aprilie): Cadourile...
Sursa: garbo.ro
-
Elena Cârstea, despre criticile primite după adopție: Multă lume m-a blamat...
Sursa: kudika.ro