Bruce Willis vrea cu tot dinadinsul ca "depozitul" sau de muzica pe care a downloadat-o sa ajunga la familia sa dupa ce moare. Conform politicii iTunes, o persoana nu "cumpara" o melodie prin intermediul iTunes ci doar o imprumuta. In plus, nu are dreptul sa o dea mai departe.
Prin urmare dupa ce Willis va parasi taramul muritorilor (din cauze naturale, pentru ca stim cu totii ca este greu de ucis) muzica se intoarce la Apple.
Willis vrea sa initieze o actiune legala prin care membrii familiei sale sa devina proprietarii muzicii sale in urma mortii sale. O alta optiune este sa sustina drepturile celor care cumpara muzica, scrie geekologie.com.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Verdict istoric la Paris. Pedeapsă cu închisoarea pentru cei care au...
Sursa: kudika.ro