Ajuns la a cincea editie, festivalul are loc in doua mari orase din Rusia: Sankt-Petersburg si Moscova, potrivit Modernism.ro.
Alexandrina este o artista originara din Republica Moldova, cunoscuta in Romania atat pentru muzica ei, cat si pentru pictura si poezie. Piesa cu care a devenit cunoscuta publicului romanesc se numeste “Fata merge pe jos”.
- Alexandrina canta in romana, franceza si rusa. Stilul sau muzical se incadreaza intre jazz ssi soul, chillout, rock, electronica, alternative, cu elemente inovatoare la nivelul compozitiei si versurilor.
- Alexandrina apare adesea pe scena alaturi de o trupa de instrumentisti, dar sustine recitaluri si singura, in formula voce-pian. Alexandrina canta si picteaza in paralel. Cu aceeasi daruire, isi transcrie cantecele acompaniate la pian, apoi le ilustreaza pe panza.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Horoscop sănătate 27 aprilie-3 mai: Un moment astral RAR îți influențează...
Sursa: garbo.ro
-
Pe urmele Reginei: Top 5 momente în care Catherine, Prințesa de Wales, a...
Sursa: kudika.ro