Intr-un interviu pentru The Daily Mirror, cantaretul a declarat ca noul sau album, "20Ten" nu va fi disponibil pentru download.
"Internetul este complet terminat", a explicat acesta, potrivit Musichat, adaugand ca nu vede de ce ar trebui sa procedeze ca si ceilalti artisti si sa-si redirectioneze muzica si catre iTunes: "Nu vor sa ma plateasca in avans, si dupa aceea se supara cand nu le-o dau."
Potrivit The Guardian, Prince ofera "20Ten" cu Daily Mirror si Daily Record, intr-o miscare similara cu cea din 2007, cu albumul "Planet Earth". [Prince isi lanseaza noul album gratuit]
Vorbind despre dispretul sau pentru tehnologie, a adaugat: "Internetul este ca MTV. La un moment, MTV era la moda, si deodata a devenit demodat. Oricum, toate computerele si chestiile digitale nu sunt bune de nimic. Nu fac decat sa-ti umple capul de numere, si asta n-are cum sa-ti faca bine."
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
[hi]Digitail[/hi], drumul din Iași la investiție series B și peste 10.000 de...
Sursa: start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
George Burcea, moment controversat! De ce a izbucnit când a fost întrebat...
Sursa: kudika.ro
-
Tragedie șocantă în showbiz. Celebrele gemene Kessler au murit mână în mână,...
Sursa: garbo.ro