In septembrie, Roger Moore i-a trimis o scrisoare directorului magazinului, in care ii solicita sa-i cumpere tot stocul de pateu de pasare, astfel incat acesta sa nu mai ajunga in galantare.
Implicarea actorului de 82 de ani in initiativele derulate de PETA urmeaza unei lungi perioade in care acesta s-a remarcat in campanii cu caracter umanitar. Roger Moore a succedat-o pe Audrey Hepburn in functia de ambasador UNICEF al bunavointei, iar actiunile sale s-au bucurat de recunoastere la cel mai inalt nivel, inclusiv prin titluri acordate de Casa Regala Britanica.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro