In cel de-al doilea joc al campaniei din Cipru, Steaua a intalnit formatia bulgara Levski Sofia. Antrenorul Walter Zenga a inceput partida in urmatoarea alcatuire: Hamutovski - Ceka, Gheonea, Baciu, Bostina - Noende, Nicolita, Lovin, Oprita, Cristea, Traore. Dupa primele 45 de minute, rezultatul era 0-0. In partea a doua a meciului, Zenga efectueaza 8 schimbari, introducandu-i in teren pe portarul Tudor, Paraschiv, Ogararu, Radoi, Dica, Dinita, Curt si Pitu. In minutul 47, Cristea deschide scorul, 1-0 pentru Steaua, pentru ca Baciu sa mareasca avantajul printr-un gol inscris in minutul 70. Cu 9 minute inainte de incheierea partidei, Radoi a suferit o accidentare ce a necesitat interventia medicilor.
Steaua urmeaza sa sustina marti cel de-al treilea amical din campania din Cipru cu formatia Steaua Rosie Belgrad.