Sport 22 Aprilie 2012 10:46
Meci dramatic prin evolutia scorului, joi dupa-amiaza, pe patinoarul din Krynica (Polonia), acolo unde nationala de hochei pe gheata a Romaniei a invins Lituania.

Romania a deschis scorul prin Goga in minutul 6:12, insa pana la finalul celor 20 de minute efective de joc lituanienii au punctat de trei ori prin Alisaukas (11:50), Bendzius (12:51) si Kieras (17:23) in situatii de egalitate numerica pe gheata, scrie OnlineSport.ro.

Partea secunda a inceput bine pentru hocheistii reprezentativei Romaniei, Pysarenko (25:57) si Biro (33:25) marcand pentru 3-3.

Cu toate acestea repriza balticii au revenit in avantaj prin golul marcat de Pliskauskas cu 19 secunde inaintea finalului celor 20 de minute regulamentare.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.