Sport 2 Aprilie 2012 12:02
Oltchim Ramnicu Valcea a castigat prima mansa a semifinalei cu Gyor, invingand pe teren propriu cu 35-31.

Oltchim a inceput bine meciul si a avut mereu avantaj in primul sfert de ora, insa Gyor a reusit sa egaleze si sa preia conducerea dupa trei goluri consecutive. Pe un joc in crestere al maghiarelor, Radu Voina a solicitat time-out, insa tot Gyor a avut initiativa si s-a desprins incet pe tabela ajungand sa conduca chiar si cu 10-6. Gyor a pastrat un avantaj constant de 4 goluri, valcencele dand impresia ca nu-si pot reveni, potrivit OnlineSport.ro.

Degeaba a cerut Radu Voina inca un time-out cu 5 secunde inainte de pauza, ca tot Gyor a avut inspiratie si tupeu, iar Lekic a incheiat prima repriza cu un gol fabulos inscris cu aruncare de la sold cu spatele la poarta.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.