Sport 17 Iunie 2016 17:55
Italia a transat derby-ul grupei E de la Campionatul European cu un gol inscris in minutul 88.

Italia a invins Suedia in etapa a doua din Grupa E de la Campionatul European, scor 1-0, si a devenit astfel a doua formatie calificata in "optimi" dupa Franta.

Cele doua defensive au functionat foarte bine in prima repriza, iar in timpul in care au lasat brese in aparare, ofensivele ambelor formatii n-au reusit sa schimbe scorul de pe tabela. In minutul 88, Eder a dat lovitura dupa o actiune individuala de toata frumusetea, scrie GSP.

Echipe:

ITALIA: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Florenzi, Parolo, De Rossi (74' Motta), Giaccherini, Candreva - Pelle (60' Zaza), Eder

SUEDIA: Isaksson - E. Johansson, Lindelof, Granqvist, Olsson - S. Larsson, Ekdal (79' Lewicki), Kallstrom, Forsberg (79' Durmaz) - Guidetti, Ibrahimovici