"Sa stea linistiti ca eu voi inscrie echipa in liga secunda. Voi merge pana la capat si sper ca pana pe 10 iulie sa am staff-ul si lotul de jucatori cu care vom evolua sezonul viitor", a mai adaugat finantatorul clubului craiovean.
De asemenea, Mititelu a afirmat ca un om important din fotbalul romanesc i-a transmis ca, daca va ceda actiunile clubului, echipa va fi inscrisa direct in Liga 1.
"Am fost chemat de cineva de la Bucuresti si mi s-a transmis sa cedez 51 la suta din clubul Universitatea Craiova, iar apoi echipa sa fie primita direct in Liga 1. Mi s-a parut un tupeu iesit din comun, mai ales ca mi s-a transmis ca nu voi avea nicio sansa sa realizez noul proiect. Binenteles ca am refuzat", a concluzionat Adrian Mititelu.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Romina Gingașu a oferit un apartament familiei rămase fără locuință în urma...
Sursa: kudika.ro