Mutu este de acord cu afirmatiile lui Victor Piturca, dar declara ca nu a plans niciodata in fata staff-ului.
"Sa o luam punctual... Am stabilit cu domnul Piturca un program de pregatire separat pentru mine. Apoi, am intarziat putin la Mogosoaia si, asa cum e normal, mi-am cerut scuze pentru acest lucru. Pana aici totul este adevarat. Dar asta cu plansul e o inventie! Ca barbat, inteleg orgoliile fiecaruia, dar nu pot accepta decat adevarul", a declarat Mutu, potrivit libertatea.ro.
De asemenea, jucatorul formatiei AC Ajaccio a afirmat ca, daca va fi chemat, va veni cu placere sa joace pentru echipa nationala a Romaniei.
"Cat despre o presupusa neconvocare a mea in viitor, nu vreau sa discut nimic. Imi voi face treaba la echipa de club cat pot de bine, iar daca voi fi chemat, voi veni cu placere sa joc pentru Romania. Intotdeauna am facut-o cu inima", a mai adaugat Adrian Mutu.
Citeste si: Piturca, despre Adrian Mutu: A plans si si-a cerut scuze
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
Spațiile verzi și eficiența energetică, viziunea pentru un București sustenabil
Sursa: green.start-up.ro
Dan Mihăescu: Ce trebuie să știe fondatorii despre GapMinder Fund II?
Sursa: start-up.ro
Sursa: garbo.ro
Sursa: retail.ro
Sursa: wall-street.ro
Sursa: kudika.ro
UniCredit vede oportunități de consolidare în România
Sursa: futurebanking.ro