Cristina Cioran a făcut o mulțime de sacrificii pentru copilul ei
Având în vedere că a trecut de vârsta de 40 de ani, Cristinei Cioran nu i se dădeau prea mari șanse să devină mamă, dar ea și-a dorit enorm lucrul acesta și a făcut multe sacrificii. Vedeta s-a chinuit să rămână însărcinată, iar când totul părea că merge de minune, blondina a ajuns de urgență la spital și a născut-o de urgență pe Ema, care a fost nevoită să petreacă mai bine de o lună în spital, unde a fost îngrijiă așa cum se cuvine. Într-un interviu pe care l-a acordat recent, ea a povestit despre perioada respectivă în care s-ar fi putut întâmpla o tragedie.
Unul dintre cele mai grele momente prin care a trecut vreodată este legat de nașterea prematură a fiicei sale. I-a fost teamă că o va pierde, dar a sperat că totul va bine și, din fericire, micuța ei este acum sănătoasă, puternică, veselă și se dezvoltă ca un copil normal. Din cauza nașterii sale de urgență, vedeta a trăit un sentiment dureros despre care îi este extrem de greu să vorbească și acum, mai ales că știe cât de multe sacrificii a făcut pentru a rămâne însărcinată.
Vedeta le este profund recunoscătoare cadrelor medicale și asistentelor de la Spitalul Universitar care au avut grijă de ele în tot acel timp, pentru că le-au salvat. Nu va uita niciodată cât de bine a fost tratată și nici cât de frumos s-au comportat cu ele, în ciuda faptului că era un spital de stat, de care multe mămici se tem alegând să își aducă pe lume copiii la unul privat.
„Nașterea prematură a Emei a fost un moment greu, inundat de nesiguranță și teamă, nu pot compara cu nimic altceva. Din fericire, Ema este sănătoasă și puternică, norocoasă și veselă, se dezvoltă normal, este în parametri de creștere. Acum nașterea de urgență a Emei este în trecut, dar atunci am trăit cu adevărat un sentiment atât de dureros, despre care îmi este greu să vorbesc.
Citeste si:Ce i-a făcut Alex Dobrescu mamei Cristinei Cioran: Vreau să-i cer...
![]()
Pot doar să mulțumesc echipajului SMURD care m-a preluat rapid și cadrelor medicale, asistentelor și moașelor de la Spitalul Universitar care au avut grijă de noi, de mine câteva zile, de Ema o lună jumate. Mereu sunt întrebată de gravide dacă e în regulă spitalul de stat și pot spune doar că pe noi ne-au salvat. Pe Ema a adus-o pe lume Dr Liviu Vasilescu, medic primar ginecolog împreună cu o domnișoară medic stagiar și echipa de moașe și de asistente. Nu o să uit niciodată strângerea de mâna a unei doamne moașe care a fost acolo și se uita la mine fix și îmi spunea că e în regulă.”, a declarat Cristina Cioran, pentru fanatik.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Italia introduce detenția pe viață pentru femicid
Sursa: kudika.ro