Organizatia San Marcellino, care se ocupa in special cu asistarea persoanelor fara adapost, si-a exprimat indignarea fata de acest incident, subliniind pe pagina sa de Facebook ca "Nedreptatea sociala este o blasfemie".
Organizatia a publicat de asemenea pe pagina sa de internet o fotografie a amenzii emise de politia locala, joi, cu putin inainte de ora locala 10.00 seara (20.00 GMT), intr-o piata din centrul Genovei, scrie Agerpres.
Oras cu orientare istorica spre stanga, Genova a fost condus in ultimii doi ani de o administratie de centru-dreapta, mentioneaza dpa.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro
-
Leo Messi stabilește un record istoric înainte de Cupa Mondială 2026:...
Sursa: kudika.ro