"Au fost facute doua serii de analize si au iesit pozitive", a declarat un purtator de cuvant al Ministerului spaniol al Sanatatii.
Asistenta lucreaza la Spitalul Carlos al III-lea din Madrid, unde in august si septembrie au murit doi misionari repatriati din Africa infectati cu Ebola. "Deocamdata, nu stim daca asistenta a fost implicata in ingrijirea vreunuia dintre cei doi misionari", a declarat purtatorul de cuvant al unitatii medicale, scrie mediafax.
Autoritatile spaniole asteapta rezultatele finale
„Acum se investigheaza cum a ajuns sa se infecteze. Stim ca a avut acces la camera pacientului cu Ebola de doua ori, o data pentru tratament si a doua oara dupa moartea acestuia. Asistenta a intrat in vacanta a doua zi dupa moartea pacientului Manuel Garcia Viejo. Ca simptome a prezentat doar febra si un pic de astenie”, a spus Antonio Alemani, medic, potrivit digi24.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro