Migrantii au fost salvati de politistii de frontiera de la bordul unei barci care plutea pe Marea Neagra.
61 dintre cei salvati au fost gazduiti pana acum in Centrele de Cazare a Strainilor, 49 dintre ei cerand azil politic.
Cei trei minori aflati la bordul navei au fost preluati de Protectia Copilului, anunta Digi24.ro.
In ultimele doua saptamani, la malul Marii Negre au ajuns doua ambarcatiuni cu migranti. Politia de Frontiera a preluat 157 de persoane.
Ministrul de Interne, Carmen Dan, anunta intr-un interviu ca printre migranti se numara si persoane cu risc la adresa securitatii nationale. Ea a punctat faptul ca acestea se afla in regim inchis.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Shakira, virală pe TikTok după ce a vorbit în limba română. Cum a ajuns...
Sursa: kudika.ro
-
Intimitățile unei fete cuminți
Sursa: garbo.ro