Armata ucraineana executa exercitii cu cinci mamifere echipate cu arme de foc. In pofida masurilor de precautie luate, trei dintre ele au reusit sa paraseasca limitele zonei unde se desfasurau antrenamentele, scrie evz.ro.
Personalul militar implicat in instruirea delfinilor a incercat, fara succes, timp de patru ore sa gaseasca delfinii, avand arme de foc atasate pe cap, inclusiv cu ajutorul unui sonar.
Ucraina a reluat, in octombrie anul trecut, un program de dresare a delfinilor in scopuri militare.
In afara de Sevastopol (Ucraina) in lume mai exista inca un centru de pregatire a delfinilor de lupta si anume la San Diego (coasta Californiei).
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Uneori prieteniile încheiate dor mai tare decât despărțirile romantice
Sursa: garbo.ro
-
Cum arăta Denise Rifai la începutul carierei sale în televiziune. Vedeta este...
Sursa: kudika.ro