Cursă nebună în Australia, în a treia etapă a Marelui Circ. Deși lucrurile păreau bine aliniate pentru Red Bull, cu un pole position pentru Max Verstappen, acesta nu a reușit să își păstreze poziția la startul cursei. Russell l-a depășit chiar înainte de primul viraj. Lewis Hamilton a atacat și el și l-a depășit pe Verstappen în virajul 3.
Ferrari pare că se luptă în continuare cu ghinionul, întrucât Charles Leclerc, câștigătorul Marelui Premiu al Australiei din 2022, a ieșit în decor, după o atingere indecentă și discretă cu monopostul Aston Martin al lui Lance Stroll. Safety Car-ul a intrat să „calmeze” atmsofera, iar cursa a fost reluată în turul 4, cu Russell în frunte, urmat de Hamilton, Verstappen, Carlos Sainz și Fernando Alonso.
Citește continuarea pe Automarket.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Vrei să mănânci mai sănătos? Cu ce poți înlocui uleiul rafinat din rețetele tale
Sursa: garbo.ro
-
Adio, iubirea mea: mesaje de despărțire pentru când doare prea mult
Sursa: kudika.ro