Opinia publica americana a reactionat vehement impotriva acestui logo. Americanii se intreba de ce impozitele pe care le platesc la stat sunt cheltuite pe proiectare de logo-uri, in timp ce altii considera acest logo o gluma.
Logo-ul CIA reprezinta semnul international pentru interzis, iar acesta are in centru, in loc de o fantoma, precum in filmul "Vanatorii de fantome", un terorist imbracat in negru inarmat cu un AK47.
Reprezentantii CIA au declarat ca logo-ul incearca sa-i sprijine pe cei care lupta impotriva terorismului. "Logo-ul nu urmareste sa insulte pe nimeni si a fost proiectat astfel incat sa reflecte hotararea si spiritul acelora care muncesc din greu pentru a invinge ceea ce noi cunoastem astazi a fi o adevarata amenintare", potrivit reprezentantilor CIA.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Shakira, virală pe TikTok după ce a vorbit în limba română. Cum a ajuns...
Sursa: kudika.ro
-
Intimitățile unei fete cuminți
Sursa: garbo.ro