Rogozin a fost rechemat din functia de ambasador al Moscovei la NATO in decembrie si promovat in postul de vicepremier. Adjunctul ministrului de Externe Aleksandr Grusko ar urma sa ii succeada lui Rogozin.
Scut antiracheta: Negocierile NATO-Rusia merg greu
Scutul antiracheta ramane o sursa importanta de tensiune intre Rusia si Statele Unite, iar Kremlinul a amenintat ca va amplasa arme tactice aproape de Europa daca nu va fi inclusa in schema ca partener cu drepturi depline, scrie MEDIAFAX.
Scutul antiracheta: SUA ridica "steagul pacii" in fata Rusiei
Rogozin, fost lider al partidului nationalist scos in afara legii Patria Mama, va ramane seful grupului de lucru al Kremlinului pentru cooperarea cu NATO pe tema s cutului antiracheta, a afirmat Kremlinul.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro