Prim-vicepresedintele AMN, Veaceslav Untila, a sesizat Procuratura Generala si Serviciul de Informatii si Securitate asupra acestui caz, punand la dispozitia acestora "copiile componentelor mesajului - plicul si felicitarea cu mesajul de amenintare", si le-a cerut sa efectueze investigatii, relateaza NewsIn.
Purtatorul de cuvant al AMN, Victor Osipov, spera ca la mijloc nu este decat "o gluma proasta a unor oponenti pentru care Serafim Urechian a devenit incomod" si ca amenintarile nu vor ajunge sa se concretizeze.
"Serafim Urechian a mai primit amenintari cu moartea prin posta electronica si in campaniile electorale precedente. Speram sa nu fie decat o gluma proasta si o incercare de intimidare in prag de campanie electorala pentru parlamentarele din 2009, care insa nu va degenera in ceva mai grav", a declarat Osipov.
In luna noiembrie, vicepreseditele Parlamentului de la Chisinau, Iurie Rosca, presedinte al Partidului Popular Crestin Democrat, a declarat ca a fost amenintat cu moartea, iar Ministerul de interne a dat un comunicat in care anunta ca are informatii privind pregatirea unui atentat impotriva acestuia, motiv pentru care i-a asigurat protectie.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Test Yin-Yang: In ce vibratie energetica te afli acum?
Sursa: kudika.ro