"Presedintele ales Obama i-a telefonat lui Nancy Reagan si i-a cerut scuze pentru remarca neglijenta si deplasata facuta in conferinta de presa", a spus purtatoarea de cuvant Stephanie Cutter.
"Presedintele ales si-a exprimat admiratia si afectiunea pentru doamna Reagan, pe care atatia americani o impartasesc, si au avut o discutuie calduroasa", potrivit sursei.
Obama a fost intrebat in conferinta daca a consultat fosti presedinti americani. "Am vorbit cu cei in viata", a spus el. Cand jnurnalistii au inceput sa rada, el a adaugat: "Nu am vrut sa fac ceva a la Nancy Reagan, sa fac sedinte de spiritism".
Sotia lui Ronald Reagan a fost ridiculizata cand s-a aflat in 1988 ca, atunci cand ii face programul sotului ei, consulta un astrolog.
Hillary Clinton, al carei sot a fost presedinte, a avut, potrivit unor surse, conversatii cu Eleanor Roosevelt la sugestia mediumului Jean Houston.
Obama a mai spus ca a recitit unele dintre scrierile lui Abraham Lincoln. Sotia acestuia, Mary Todd Lincoln, avea frecvent sedinte de spiritism la Casa Alba.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro